Menu Close

Alytaus ligoninėje apsilankiusio ministro vizija – stiprinti regioninę mediciną

Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninė sulaukė svečių. Čia lankėsi sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys, gerų žodžių negailėjęs akivaizdžiai matomiems įstaigos pokyčiams, pasidžiaugęs Slaugos, Geriatrijos pacientų gydymo paslaugų spektru ir kokybe.

Ministras aplankė atnaujintą Chirurgijos, senąjį Traumatologijos, Priėmimo-skubios pagalbos, Kardiologijos ir Neurologijos, Geriatrijos skyrius, apžiūrėjo ligoninėje esančius požeminius tunelius.

Pabendrauti su ministru progą turėjo ir ligoninės personalas, ir pacientai. Svečias domėjosi ligoninės bendruomenės lūkesčiais, problemomis, aktualijomis.

Padėkų iš ministro sulaukta už puikiai vedamą pokyčių vadybą, atnaujinant didžiuosius ligoninės skyrius. Taip pat jis kvietė nebijoti pokyčių, o juos išgyventi stiprinant organizacinę, bendradarbiavimo kultūrą.

Ministras turi lūkesčių ir planų stiprinti regioninę mediciną ir sudaryti geriausias sąlygas gauti kokybiškas sveikatos priežiūros paslaugas regioninėse gydymo įstaigose. Jis mato būtinybę visa tai įgyvendinti, siekiant mažinti pacientų srautus didžiųjų miestų trečio lygio gydymo įstaigose.

Ministras A. Dulkys planuoja aktyviai dalyvauti ligoninės dalininkų – Alytaus miesto savivaldybės ir Sveikatos apsaugos ministerijos – susirinkimuose, kuriuose bus sprendžiami svarbiausi ligoninės klausimai. Taip pat žadėjo priimti kaip įmanoma efektyviausius ir operatyviausius spendimus.

„Norisi, kad laukiantys pokyčiai pirmiausia realiai atlieptų mūsų regiono pacientų lūkesčius. Tačiau ne mažiau svarbu, kad jie stiprintų ir ligoninės personalo bendruomenę, kad efektyviai veiktų motyvuojanti ir jaunus specialistus čia dirbti pritraukianti sistema. Mes pasiruošę būti stipriu Pietų Lietuvos sveikatos priežiūros centru, tačiau tam svarbi ir vykdoma šalies sveikatos politika, pasirinkta jos kryptis. Ministro vizitas ir atvežtos žinios teikia vilties ir dar labiau motyvuoja veikti, siekti“, – sako Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės direktorius Svajūnas Žukauskas.