Menu Close

Alytaus ligoninės skubi pagalba – dar reikšmingesnė

Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės medikai bus dar geriau pasiruošę teikti skubią pagalbą įvairių krizinių situacijų metu. Kartu su ilgamečiu partneriu – Dr. L. Rydygiero vaivadijos ligonine Suvalkuose – Alytaus ligoninė įgyvendina reikšmingą projektą, kurio metu abiejų ligoninių bendruomenės dalyvaus mokymuose bei įsigis naujos operacinės įrangos.

Pasirašė sutartį

Projekto „Skubi pagalba krizinių situacijų metu“ siekis – kad abiejų ligoninių bendruomenės būtų tinkamai pasiruošusios dirbti ir teikti kokybiškas gydymo paslaugas įvairių krizinių situacijų metu.

Trečiadienį laikinasis Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės direktorius Svajūnas Žukauskas kartu su komanda lankėsi šiam projektiniam bendradarbiavimui skirtoje konferencijoje Suvalkų vaivadijoje ir oficialiai pasirašė bendradarbiavimo sutartį su projekto partnere.

Alytaus ir Suvalkų vaivadijos ligoninės tęsia ilgalaikį bendradarbiavimą. Ilgamečiai ryšiai yra strategiškai svarbūs, nes kartu įgyvendinome daug sėkmingų projektų. Tai užaugino pasitikėjimą vieni kitais, padėjo mums kaip organizacijoms augti. Dabar mus vienija naujas, 8-asis bendras projektas, itin reikšmingas šių dienų geopolitiniame kontekste, todėl svarbu, kad būtume tinkamai pasiruošę dirbti ir teikti kokybiškas paslaugas esant krizinėms situacijoms. Tikiu ir šio projekto sėkme. Tegul tai leis mums jaustis dar stipresniems, saugesniems, užtikrintiems ir vieningiems“, – sako Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės direktorius S. Žukauskas.

Iš projekto lėšų – svarbūs mokymai ir nauja įranga

Iš projekto lėšų Alytaus ligoninė įsigis naujos operacinėms skirtos įrangos. Tris naujus anestezijos aparatus ligoninė turės jau birželį, o kitų metų pradžioje – ir operacinį stalą, du elektros generatorius bei kitos medicininės įrangos.Taip pat projekto metu ligoninės medikai pasisems naujų žinių, turės galimybių kelti kvalifikaciją. Abiejų ligoninių darbuotojams bus organizuojami svarbūs medicinos personalo mokymai, kurių temos – ekstremaliųjų situacijų valdymas, efektyvus bendravimas ir bendradarbiavimas su kitais sveikatos priežiūros specialistais, taip pat su kitomis institucijomis ir organizacijomis ekstremaliųjų situacijų metu.

Ligoninei – pusė milijono eurų

Bendra projekto vertė – beveik 1 milijonas eurų iš INTERREG V-A Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo per sieną programos projekto lėšų, iš kurių bene pusė sumos atiteks Alytaus ligoninei. Kad būtų įgyvendintas projektas, įstaigai teks prisidėti 20 procentų savų lėšų, o tai sudarys kiek daugiau nei 88 tūkst.eurų.

Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės informacija