Menu Close

Diagnostika

Turėdama modernią diagnostinę aparatūrą, Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninė šiuo metu gali teikti maksimaliai kokybiškas paslaugas pacientams. Diagnostikos skyriuje šiuo metu atliekamas visas spektras šiuolaikiškų tyrimų.

Platus ištyrimas galimas ne tik dėl įsigytos naujausios aparatūros, bet ir aukštos kvalifikacijos specialistų. Jie yra pripažinti savo srities žinovai, kurie kvalifikaciją kėlė Vokietijos, Austrijos, Vengrijos, Prancūzijos, Izraelio ir kitų šalių klinikose.

Skyriaus specialistams talkina kruopščios, savo darbą išmanančios bendrosios praktikos slaugytojos, visada pasiruošusios suteikti reikiamą informaciją besikreipiantiems pacientams. Skyriaus kolektyvo tikslas teikti maksimaliai kokybiškas diagnostikos ir gydymo paslaugas, savo kokybe ir asortimentu nenusileidžiančias didžiosioms šalies klinikoms.

 

Atliekami tyrimai:

Endoskopijos – tuščiavidurių organų: stemplės, skrandžio, dvylikapirštės žarnos, storųjų žarnų tyrimai ir įvairios manipuliacijos(nedidelių auglių šalinimai, kraujavimo stabdymai, akmenų šalinimas ir kiti) lanksčiu videoendoskopu. Tyrimo metu apžiūrima ir įvertinama organo, jo gleivinės būklė.

Skyriuje atliekamos šios endoskopinės diagnostinės ir gydomosios procedūros:

– skrandžio ir žarnyno polipų (gerybinių darinių) šalinimas minimaliai invaziniu būdu (endoskopinės polipektomijos);
– tulžies ir kepenų latakų apžiūra ir esant reikalui gydomosios procedūros (ERCP bei tulžies, kasos latakų stentavimai plastikiniais stentais, akmenų iš tulžies latakų šalinimas);
– kasos pseudocistų drenavimas;
– stemplės, skrandžio ir dvylikapirštės žarnos susiaurėjimų (striktūrų) išplėtimai; svetimkūnių  šalinimais;
– perkutaninės endoskopinės gastrostomos (PEG) suformavimas;
– kraujavimo iš virškinamojo trakto stabdymas;
– varikozinio kraujavimo (kraujavimo iš išsiplėtusių stemplės venų) stabdymas atliekant endoskopinį perrišimą guminiais žiedais;
– ankstyvų stadijų skrandžio ir žarnyno vėžio šalinimas (endoskopinė mukozektomija);
– atliekamas hemoroidinių mazgų suspaudimas guminiais žiedais (ligavimas).

Vykdant kolorektalinio vėžio patikros programą, atliekamos  kolonoskopijos.

2021 metais buvo nupirkta Japonijos gamintojų „OLYMPUS“ ir „PENTAX“ įranga – ypač didelės raiškos (HD) vaizdo procesorius su šviesos šaltiniu, monitorius.
Naujoji įranga turi daug privalumų, lyginant su turimais senesnės kartos aparatais.Pirmiausia, tai galimybė matyti endoskopinį vaizdą ypač didele raiška (HD), dėl to ženkliai pagerėja patologinių pakitimų radimas virškinimo sistemoje ir jų įvertinimas. Atsiranda galimybė diagnozuoti ligą ypač ankstyvoje stadijoje, įvertinti ar pakitimas, tarkime, žarnyne, yra gerybinio pobūdžio ar jau pradedantis piktybėti. Šis tikslas pasiekimas visiškai nauja įtariamo patologinio darinio apšvietimo funkcija – siauro pluošto šviesa (angl. NBI). Tokią funkciją turi naujieji endoskopai. Be to, naujoji įranga turi skaitmeninę vaizdo gerinimo funkciją. Kartu su NBI, ši funkcija leidžia pamatyti pakitimus stemplės, skrandžio ar žarnyno gleivinėje, kurių įprastoje šviesoje, naudojat senesnės kartos aparatus, yra nepastebimos.
Dar viena naujovė – ERBE elektrochirurgijos sistema – specialus, labai modernus, šiuolaikiškas prietaisas endoskopinėms chirurginėms operacijoms atlikti. Šis prietaisas yra ir specializuotas elektrochirurginis peilis, ir peilis naudojantis argono dujų plazmą. Modernios technologijos panaudojimas labai išplečia endoskopinės chirurgijos procedūrų spektrą. Argono plazma naudojama efektyviai stabdyti kraujavimus į virškinamąjį traktą, šalinant polipus, atkuriant praeinamumą dėl auglio ar stabdant kraujavimą pažengusio vėžio atvejais, kaip paliatyvi priemonė. Turint argono plazmos koaguliatorių, yra galimybė efektyviai gydyti kraujuojančias angiodisplazijas (t.y. kraujagyslines anomalijas, atsirandančias virškinamojo trakto gleivinėse, išgydžius kai kurias vėžio rūšis, naudojant spindulinės terapijos gydymo metodus; kraujagyslinės anomalijos būna ir įgimtos).

   

ENDOSKOPIJŲ KABINETAS

Echoskopijos – echoskopinis (ultragarsinis) tyrimas – vienas iš šiuolaikinių ankstyvos medicininės diagnostikos bei profilaktikos metodų. Tyrimas  informatyvus diagnozuojant vidaus organų, kraujagyslių, skydliaukės, uropoetinės sistemos pakitimus. Moderni aparatūra leidžia patikimai diagnozuoti įvairių lokalizacijų susirgimus.

Sklyriuje atliekami  šie echoskopiniai  diagnostiniai  ir intervenciniai  tyrimai:

– pilvo organų (kepenų, tulžies pūslės ir latakų, kasos, blužnies, pilvo aortos ir kt.) echoskopija;
– širdies ir kraujagyslių  dvigubas skenavimas;
– uropoetinės sistemos (galimų cistų, auglių, hidronefrozės, inkstų padėties ir dydžio anomalijos ir kt.) echoskopija;
– skydliaukės echoskopija;
– sąnarių, krūtų, minkštūjų  audinių  (raumenų paodis), pleuros ir kt. sričių echoskopija.

 

Rekomendacijos pacientams

Atliekant pilvo organų echoskopiją, patartina tą dieną iki tyrimo vengti vidurius pučiančių produktų, 4-6 val. iki  tyrimo nevalgyti visai, išgerti dujų susidarymą mažinančių preparatų.

Atliekant uropoetinės sistemos (šlapimo pūslės ir inkstų) echoskopiją, šlapimo pūslė turi būti pripildyta, todėl reikia išgerti 0,5-1,0 l vandens 2 val. iki tyrimo pradžios.

DSC_0077
ECHOSKOPIJŲ KABINETAS

Transkranijinė (per kaukolės kaulus) doplerografija – smegenų kraujotakos tyrimas, naudojant ultragarsą.
Encefalografija – smegenų elektrinių biopotencialų registravimas, naudojant elektros srovę registruojančius jutiklius.

DSC_0065
ENCEFALOGRAFIJOS KABINETAS

Elektrokardiografija – širdies elektrinių biopotencialų registravimas.
Veloergometrija – širdies elektrinių biopotencialų registravimas, naudojant krūvio dviračiu mėginius.
Spirografija – plaučių tūrio ir veiklos dydžių registravimas, naudojant įkvėpiamo ir iškvėpiamo oro tūrį ir dujų sudėtį.

 

Tyrimų atlikimo tvarka

Paprastiems echoskopiniams, endoskopiniams, elektroencefalografiniams tyrimams pakanka šeimos gydytojo ar Konsultacijų poliklinikos gydytojo siuntimo, su kuriuo galima registruotis konsultacijai pasirenkant tinkamą laiką ir specialistą. Registruotis galima skelbiamu telefonu, internetu ar betarpiškai atvykus į Konsultacijų poliklinikos registratūrą. Užsiregistravus privalu nevėluojant  atvykti tyrimui, pasiruošus kaip yra nurodyta, būtina turėti siunčiančiojo gydytojo išrašytą siuntimą. Jeigu tyrimui užregistravo Konsultacijų poliklinikos gydytojas, siuntimas bus įrašytas paciento sveikatos kortelėje.

Skyriuje dirbantys specialistai:

Silva Marcinkienė – echoskopiniai tyrimai
Algirdas Ališauskas – echoskopiniai ir endoskopiniai tyrimai
Sigitas Katkevičius – 
echoskopiniai ir endoskopiniai tyrimai
Jurgita Mikailionytė-Baranauskienė – echoskopiniai ir endoskopiniai tyrimai
Rigonda Vencienė – echoskopiniai tyrimai
Arvydas Laurišonis – elektroencefalografiniai tyrimai
Saulius Žemaitis – vaikų echoskopiniai tyrimai,
Gennadiusz Kuratczyk – skyriaus vedėjas, atlieka endoskopinius ir echoskopinius tyrimus

 

 

Kontaktai:

Skyriaus vedėjas – tel. 8 (315) 56372
Slaugos administratorius – tel. 8 (315) 56372
43 kab. EKG kabinetas– tel. 8 (315) 56422
56 kab. Echoskopijų kabinetas– tel. 8 (315) 56370
58 kab. Endoskopijų kabinetas- tel. 8 (315) 56423