Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninėje – modernūs įrengimai bei šiuolaikiškos , aplinkai draugiškos technologijos

lietuvos ir sveicarijos

DCIM100MEDIADJI_0067.JPG

Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninė visai netrukus pati gamins dalį jai reikalingos elektros ir šilumos energijos. Ant įstaigos stogo jau įrengti fotovoltiniai kolektoriai, šalia jų baigiami įrengti ir saulės kolektoriai, o kitoje vietoje sumontuota patalpų vėdinimo ir kondicionavimo sistema.

Visa tai padaryta įgyvendinant projektą „Energiją tausojančių technologijų įdiegimas VšĮ Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninėje, teikiančioje sveikatos priežiūros paslaugas nėščiosioms, gimdyvėms ir naujagimiams“. Jau baigiamas įgyvendinti paskutinis šio svarbaus projekto etapas.

Pasak Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės direktoriaus Artūro Vasiliausko, įgyvendinus projektą, novatoriški įrengimai bei šiuolaikiškos aplinkai draugiškos technologijos leis taupyti ligoninės išlaidas elektros energijai  bei karšto vandens ruošimui.

„Svarbiausia, kad sumažės aplinkos tarša, daugiau jaukumo ir šviesos bus pacientėms ir pagerės darbo sąlygos medikams“, – teigiamus įgyvendinamo projekto rezultatus vardijo ligoninės vadovas.

Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programos paramos ir bendrojo finansavimo lėšomis finansuojamas projektas Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninėje buvo įgyvendinamas dviem etapais.

Pirmojo etapo metu Akušerijos ginekologijos skyriuje įdiegtos energiją taupančios priemonės: modernizuotos vidaus elektros tiekimo sistemos, įskaitant LED apšvietimą, bei modernizuotos patalpų vėdinimo ir kondicionavimo sistemos, pakeistos lauko durys bei pirmo aukšto vitrininiai langai. Pirmojo etapo projekto vertė – 195 317,71 eurai.

Antrojo etapo metu įrengta saulės kolektorių šiluminė jėgainė, 30 kilovatų galios šilumos siurblių sistema bei fotovoltinė elektros jėgainė. Šie įrengimai bei technologijos tausos gamtą ir ligoninės išlaidas elektros energijai bei vandens pašildymui. Antrojo etapo projekto vertė – 229 019,29 eurų.

Energiją tausojančio projekto įgyvendinimui vadovavusios Teisės ir viešųjų pirkimų grupės vadovės-teisininkės Bernadetos Navalinskienės teigimu, fotovoltinė ir saulės energiją elektra paverčianti jėgainė per metus galės pagaminti apie 180 megavatvalandžių šiluminės energijos.

IMG_0021b

„Nors Akušerijos ir ginekologijos skyrius pilnai elektros ir šilumos energija iš atsinaujinančių šaltinių ir neapsirūpins, tačiau anglies monoksido išmetimas į aplinką per metus sumažės daugiau kaip 14 tonų“, – sakė B. Navalinskienė.

Įgyvendinus projektą bus pasiekti svarbiausi jo tikslai: pagerės sunaudojamos energijos efektyvumas bei pagerės mikroklimatas ligoninės Akušerijos ginekologijos skyriuje, teikiančioje sveikatos priežiūros paslaugas nėščiosioms, gimdyvėms ir naujagimiams.

„Tai labai svarbu ir šiandienai, ir galvojant apie perspektyvą. Juolab, kad Alytaus ligoninė yra Kauno klinikų partnerė, kartu su dar 27 ligoninėmis įgyvendinanti dar vieną  Šveicarijos konfederacijos ir mūsų šalies bendros programos lėšomis finansuojamą projektą „Nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros gerinimas Lietuvoje”.

Šio projekto lėšomis bus atnaujinta beveik visa svarbiausia ir brangiausia skyriaus medicinos įranga: gimdymo lovos, šildomi naujagimių gaivinimo staleliai, ultragarso aparatai, kardiotokografai su belaidžiais davikliais“, – sakė Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės direktorius A. Vasiliauskas.

O šiuo metu jau baigiamo įgyvendinti projekto „Energiją tausojančių technologijų įdiegimas VšĮ Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninėje, teikiančioje sveikatos priežiūros paslaugas nėščiosioms, gimdyvėms ir naujagimiams“ darbus pagal rangos darbų sutartį vykdo konkursą laimėjusios verslo įmonės  „Altitudė“, „Expertdoor“, „Terma“,  „Dalis erdvės“, „Ekodora“.

Projekto finansavimo sutartis pasirašyta 2013 metų pabaigoje, įgyvendinimo trukmė – iki 2016 metų lapkričio 30 dienos.