Menu Close

Alytaus ligoninė įsigijo kaulų tankio tyrimo įrangą

Alytaus ligoninė įsigijo kaulų tankio tyrimo įrangą

 

Alytaus apskrities S.Kudirkos ligoninė, vykdydama europinių fondų ir valstybės biudžeto fnansuojamą geriatrijos ir sveikatos priežiūros paslaugų gerinimo vyresnio amžiaus žmonėms projek-tą, įsigijo naują kaulų tankio tyrimo įrangą. Ja pacientai tiriami nemokamai, tačiau būtina turėti šei-mos gydytojų arba gydytojų specialistų, pavyzdžiui, reumatologų, traumatologų siuntimą. Kadangi iki šiol ligoninė tokio aparato neturėjo, ligoniai kaulų tankio tyrimui buvo siunčiami į kitas gydymo įstaigas.

Kokiems žmonėms dažniausiai prireikia tirtis kaulų tankį
Alytaus apskrities S.Kudirkos ligoninės Radiologijos skyriaus vedėja radiologė Roma Žilinskienė sa-ko, kad įsigyta kaulų tankio tyrimo įranga yra labai reikalinga, ligoniams dėl šio tyrimo nebereikės kreiptis į kitas gydymo įstaigas, pavyzdžiui, Kauno ar Vilniaus: „Mūsų įranga yra naujo modelio, moderni. Kadangi ji veikia kaip rentgeno aparatas, būtinas šeimos gydytojų ar reumatologų, trauma-tologų siuntimas.“
Į klausimą, kokiems žmonėms dažniausiai prireikia tirtis kaulų tankį, medikė tvirtino, jog toks tyri-mas reikalingas sergantiesiems osteoporoze, o su šia liga susiduria nemažai vyresnio amžiaus žmonių. Tai, gydytojos teigimu, kaulų liga, kuomet sumažėja kaulų masė, atsiranda kaulinio audinio pokyčiai, dėl šių priežasčių padidėja kaulų lūžių rizika.
„Dažniausiai kaulų tankio tyrimus tenka daryti menopauzės sulaukusioms, daugiau nei 50 metų tu-rinčioms moterims. Osteoporoze gali sirgti ir vyrai, labai retai, tačiau ja serga ir vaikai. Ligos pradžia nesukelia kažkokių juntamų simptomų. Daugeliu atvejų pirmieji simptomai atsiranda po kaulų lūžių, pavyzdžiui, stuburo, klubų ar riešų, jie sunkiai ima gyti ir po tyrimo dažnai nustatoma osteoporozė. Sergant šia liga neretai skauda kaulus, gali sumažėti ūgis, žmogus palinkti, jam atsirasti kupra“, – pa-sakojo R.Žilinskienė.

Kokio amžiaus asmenims rekomenduojamas tyrimas
Gydytoja akcentavo, kad žmogui senstant kaulų retėjimas yra normalus dalykas, osteoporozės pre-vencijai labai svarbu fizinis aktyvumas, būtina pakankamai vartoti kalcio ir D vitamino, kontroliuoti kūno svorį.
Jos pastebėjimu, anksčiau mažiau žmonių sirgdavo šia liga, galbūt tam įtakos turėjo tai, kad žmonės daugiau judėdavo, daugiau dirbdavo fiziškai, dabar didelė dalis žmonių dirba sėdimą darbą, mažai juda. Neatmestina, kad osteoporozė yra ir paveldima liga.
R.Žilinskienė kaulų tankio tyrimą rekomenduoja pasidaryti vyresnėms nei 65 metų moterims ir vy-resniems nei 70 metų vyrams.
Kaulų tankio tyrimo įrangą Alytaus apskrities S.Kudirkos ligoninė įsigijo iš vykdomo geriatrijos arba sveikatos priežiūros paslaugų gerinimo vyresniems žmonėms projekto. Jis yra finansuojamas europi-nių fondų ir valstybės biudžeto lėšų. Įranga kainavo beveik 142 tūkst. eurų.

Alma MOSTEIKAITĖ
Alytaus Naujienos