Menu Close

Alytaus ligoninėje – dar dvi modernios operacinės ir atnaujinos reanimacijos patalpos

renimacijos_patalposValstybinė statinių priėmimo komisija apžiūrėjo rekonstruotas dvi Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės operacines bei rekonstruotas reanimacijos patalpas, įvertino statybos darbų kokybę bei pasirašė priėmimo aktą.

Komisija įvertino, kad patalpų rekonstrukcija atlikta pagal visus reikalavimus ir pripažino jas tinkamomis naudoti. Visų patalpų rekonstrukciją užtruko daugiau kaip metus. Jos sąmatinė vertė pagal projektą kartu su į konstrukcijas montuojamos medicininės įrangos dalimi sudaro daugiau kaip 3,5 mln. litų.

Operacinių bloko bei reanimacijos atnaujinimas finansuojamas iš valstybės investicijų programos. Techninio aukšto ir dviejų operacinių rekonstrukcijai, kuri jau atlikta pernai, buvo skirta 1,8 mln. litų. Baigus techninio aukšto, keturių operacinių bloko bei suaugusiųjų reanimacijos rekonstrukcijos darbus, gydymo įstaigoje atnaujinta beveik du tūkstančiai kvadratinių metrų ploto. Rekonstruotose operacinėse įrengta moderni vėdinimo bei šildymo sistema. Jos dėka patalpose galima nustatyti reikiamą oro temperatūrą bei drėgnumą.

Čia taip pat yra rezervinis elektros energijos tiekimo šaltinis, tad netikėtai nutrūkus elektros tiekimui, grėsmės dėl operuojamų pacientų būklės operacijos metu nebekils. Operacinėse bus įrengti nauji operaciniai stalai, nauja medicininė įranga. Iš viso Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninėje šiuo metu yra dešimt operacinių. Per metus jose atliekama daugiau kaip šeši tūkstančiai įvairių operacijų.