Menu Close

Alytaus ligoninėje kai kurie radiologiniai tyrimai – be eilių

Gera žinia Pietų Lietuvos gyventojams! Rentgenologinių, mamografijos, kompiuterinės tomografijos, magnetinio rezonanso ir kaulų tankio tyrimų eilių Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninėje pastaruoju metu nėra arba jos ženkliai sutrumpėjo!

Radiologijos skyriaus darbuotojai dirba ir savaitgaliais.Reikšmės turi ir sezoniškumas – žiemą darbuotojai atostogauja rečiau ir jeigu šaltuoju metų laiku medikų neužklumpa ligos, pas juos atlikti radiologinius tyrimus pacientai patenka greičiau.

„Eilių atlikti rentgenologinius tyrimus iš viso neliko ir pacientusregistruojame išsitirtitą pačią dieną. Mamografijos ir kaulų tankio tyrimų eilės taip pat ženkliai sutrumpėjo – jie atliekami savaitės laikotarpiu. Kompiuterinės tomografijos tyrimų gali tekti palaukti 2 savaites. Paklausiausias Radiologijos skyriuje atliekamas tyrimas – magnetinio rezonanso, todėl eilė šiam tyrimui yra ilgiausia– 3 savaitės“, – sako Radiologijos skyriaus vedėja Roma Žilinskienė.

Tiesa, kaulų tankio tyrimai Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninėje atliekami nemokamai, o kitose Alytaus gydymo įstaigose pacientams už šią paslaugą tenka mokėti.

Dažniausiai į radiologus kreipiasi pacientai dėl plaučių, sąnarių, raiščių patologijų, vėžinių, kitokių vidaus organų susirgimų, traumų, atliekama ir daugybė profilaktinių tyrimų dėl tuberkuliozės susirgimų. Vykdomi ir programiniai tyrimai dėl vėžinių susirgimų.

„Labai gaila, kad turbūt daugumą žmonių reikia raginti atlikti pagal programą jiems priklausančius tyrimus, kurie gali užkirsti kelią sunkioms ligų formoms ar mirtiniems atvejams. Kai kurie net raginami neateina. Turime ir tokių pacientų, kurie patologiškai nori išsitirti“, – pasakojo R. Žilinskienė.