Alytaus ligoninės traumatologai ortopedai taiko moderniausią artroskopiją. 2014 m. kovo 25 d.

Alytaus apskrities Stasio Kudirkos ligoninės Ortopedijos traumatologijos skyriuje nauja modernia „Stryker“ firmos artroskopine operacine technika vakar ryte sėkmingai atlikta šeštoji operacija. Nepigų, per 270 tūkst. litų kainavusį, bet visapusiškai medikų darbą ir paciento gyvenimą pagerinantį artroskopinės įrangos komplektą Alytaus ligoninė nusipirko už savas lėšas.

Traumatologai_2014Gydytojai traumatologai ortopedai –  Darius Velioniškis, Ina Gudynaitė – Viselgienė,
Virgilijus Leketas

Žmonių gyvenimo aktyvumas didėja, tad nenuostabu, kad daugėja ir traumų, nelaimingų atsitikimų. Ortopedijos traumatologijos skyriuje, turinčiame 25 lovas, kasdien atliekama apie 5 planines operacijas. Medikai sako, kad skubių, neplanuotų operacijų skaičių dažnai reguliuoja išmokų gavimo laikas. Dažniausiai pažeidžiami kelio, peties, čiurnos, alkūnės sąnariai. Nesvarbu, kurioje veiklos ar darbo srityje patiriamos traumos, visos gydomos tais pačiais metodais. Skyriaus medikų tikslas – kuo greičiau grąžinti pacientą į normalų, aktyvų gyvenimą.
„Džiaugiamės, kad ligoninės vadovybė rado galimybę nupirkti moderniausią artroskopinę aparatūrą. Artroskopija – tai sąnario apžiūrėjimas ir gydymas iš vidaus, atliekant tik minimalią invaziją. Naujausia, prieš gerą savaitę gauta įranga šiandienos rytą atliksime jau šeštą operaciją, ją taikome kelio menisko, priekinio kryžminio raiščio plyšimams, kremzlės pažeidimams, peties rotatorių plyšimams apžiūrėti ir operuoti. Konsultacinės poliklinikos medikai pagal šeimos gydytojų siuntimus atrenka ligonius, kuriems mes galime padėti ir padedame panaudodami optimalius gydymo metodus. Po operacijos pacientai greičiau reabilituojasi, sutrumpėja gijimo laikas, jaučiamas mažesnis skausmas, greičiau atsikuria organizmo funkcijos, randai būna mažiau pastebimi. Paciento buvimas ligoninėje sutrumpėja iki 2–3 dienų, žmogus toliau gydosi ambulatoriškai“, – naujos įrangos privalumus vardija gydytojas traumatologas ortopedas Arūnas Marcinkus.
Alytiškiai jau trylika metų atlieka artroskopines kelio operacijas, bet, pasak traumatologo ortopedo Virgilijaus Leketo, operavo senesnio modelio įranga. Savo darbą išmanantys Alytaus ligoninės medikai šiandien didžiuojasi, kad naudojasi artroskopinės įrangos komplektu, kokį turi tik keturios šalies medicinos įstaigos. Aparatūra su didelės raiškos monitoriumi, kuriame matomą vaizdą galima padidinti daug kartų, lengviau įžiūrėti bet kokią patologiją, greičiau diagnozuojamas pažeidimas, atliekama operacija. Nauja ir tai, kad operacijos atlikimo procesą galima archyvuoti.

Aldona KUDZIENĖ
Alytaus Naujienos