Alytaus miesto savivaldybės Kultūros premija

Alytaus miesto šventės atidarymo metu 2015-ųjų Alytaus miesto savivaldybės Kultūros premija (po mirties) buvo įteikta ilgametei Alytaus apskrities Stasio Kudirkos ligoninės bibliotekos bibliotekininkei,  ligoninės muziejaus įkūrėjai, kraštotyrininkei Rasa Petkevičienei

Šiais metais Alytaus miesto šventės atidarymo metu tradiciškai pagerbti Alytaus miesto savivaldybės kultūros premijos laureatai. Nuo 1991-ųjų metų kultūros premijos laureatais jau tapo gražus būrys pavienių kūrėjų, kūrybinių grupių, kolektyvų.
Premija už ypač svarbią ilgametę kultūrinę ir aktyvią kūrybinę veiklą (gyvenimo nuopelnus) po mirties skirta ilgametei Alytaus apskrities S.Kudirkos ligoninės darbuotojai Rasai Petkevičienei. Ją atsiėmė artimieji.
Mamyte
R.Petkevičienė

Net  35 metus Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės muziejaus įkūrėja ir kraštotyrininkė Rasa Petkevičienė atidavė ligoninei, jos istorijai, pacientams ir visai Alytaus medicinos bendruomenei. Su dideliu rūpesčiu ji sugojo ir kaupė ligoninės metraščius, puoselėjo archyvines atodangas, sistemino naujausias žinias,  mokė medikus MEILĖS, ATJAUTOS IR TIKĖJIMO . Nuolat skubančius gyventi ir dirbti, dažnai paskendusius detalėse kolegas ji stabdė savo žodžiu ir vertė susimąstyti, pažvelgti į esmines vertybes. Jos tylus ir prasmingas darbas, erudicija ir moteriška intuicija mokėjo suburti ieškančius paguodos, patarimo, žinių.
Kaip sakė jos vyras Alvydas ir dukra Birutė: „Rasa buvo nuoširdi, paprasta. Ją mylėjo žmonės (….) Ją žavėjo senieji gydytojai, atsidavimas kitiems,  pagarba žmogui“. Deja, Rasa Petkevičienė šį apdovanojimą stebi iš dangaus. Buvusi be galo kukli, anot vyro, ji šį apdovanojimą pavadintų „Kafkos procesu“.

griga
Apdovanojimą, skirtą Rasai Petkevičienei, atsiėmė dukra Birutė Ambroževičienė ir vyras Alvydas Petkevičius ( iš kairės: Alytaus miesto meras V.Grigaravičius, A.Petkevičius ir B.Ambroževičienė ).