Menu Close

Išgelbėta motinos ir vaiko gyvybė prilygsta kalėdiniam stebuklui

3333Alytaus apskrities S.Kudirkos ligoninės Nėščiųjų ir gimdyvių priėmimo skyriuje praėjusį ket-virtadienį atsidūrė gimdyti jau turinti alytiškė, kamuojama labai didelių pilvo skausmų. 27-erių moteris buvo skausminio šoko būsenos. Operatyviai atlikus tyrimus paaiškėjo, kad nėščiąją išti-ko labai sunki ir reta komplikacija – plyšo gimda, grėsė pavojus jos ir kūdikio gyvybei..

Pagalba suteikta per 15 minučių
27-erių alytiškė prieš trejus metus Alytaus apskrities S.Kudirkos ligoninėje pagimdė dukrą. Kaip pri-simena ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyriaus gydytojai, dėl medicininių indikacijų jai tada bu-vo atliktas cezario pjūvis, nes moteris pagimdyti natūraliu būdu negalėjo.
Prieš antrąjį gimdymą nėščioji dėl būklės buvo siųsta konsultuotis į Kauno klinikas.
Praėjusį ketvirtadienį alytiškė, pagal vaisiaus išnešiojimą jau turinti gimdyti, anksti ryte pajuto pilvo skausmus. Tačiau moters būta kantrios – ligoninės Nėščiųjų ir gimdyvių priėmimo skyriuje ji atsidūrė apie 10 valandą. Tuomet ją, ištiktą skausminio šoko, apžiūrėjo ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyriaus gydytoja Jūratė Burinskienė.
Akušerei-ginekologei iš karto kilo įtarimas, kad moteriai gali būti plyšusi gimda. Operatyviai atlikti tyrimai patvirtino šią sunkią ir retą komplikaciją, dėl kurios grėsė pavojus motinos ir vaiko gyvybei.
Alytiškei pagalba ligoninėje buvo suteikta per 15 minučių. Moteriai atlikta cezario pjūvio operacija, 3 kilogramų 360 gramų mergytė atgaivinta nuo pridusimo. Gimdyvei sustabdytas kraujavimas ir su-siūtas gimdos plyšimas.
Kaip sakė ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyriaus vedėjas Eugenijus Tiškus, plyšus gimdai įvyksta staigus kraujavimas ir staigiai blogėja vaisiaus būklė – jis ima dūsti, jam pradeda trikti kraujo-taka, – tai pati blogiausia situacija akušerijoje: „Mano beveik keturiasdešimties metų darbo praktiko-je tokie atvejai itin reti. Šiai moteriai labai pasisekė. Nors anksti ryte pajutusi skausmus į medikus ga-lėjo kreiptis ir anksčiau.“
Būsimą mamą operavo akušerės-ginekologės J.Burinskienė, Birutė Maciulevičienė, pagalbą teikė gy-dytoja-neonatologė Sigutė Trubnikovienė.  Pasak medikų, alytiškė dabar jaučiasi gerai, mergytės būklė taip pat gera, tad abi namo gali būti išleistos jau šią savaitę.

„Gimdos plyšimų daugėja dėl dažnėjančių cezario pjūvių“
„Esu dėkingas ligoninės ginekologams, operacinės darbuotojams, kad greitai nustatė diagnozę ir mo-teriai skubiai suteikė pagalbą. Jie tikrai prisidėjo prie visų laukiamo kalėdinio stebuklo –
išgelbėjo moters ir kūdikio gyvybę. Tokiais atvejais ne visada pasiseka visos Lietuvos akušeriams-gi-nekologams“, – tvirtino Alytaus apskrities S.Kudirkos ligoninės direktorius Artūras Vasiliauskas.
Šioje ligoninėje per metus gimdo maždaug 700 moterų, daugiausia alytiškių. Čia pagalba teikiama ir gimdyvėms iš Varėnos rajono bei Druskininkų, kurių ligoninėse gimdymai nepriimami.
E.Tiškaus teigimu, cezario pjūviai atliekami tik dėl medicininių indikacijų, nors nemažai moterų jų pageidauja baimindamosi gimdyti natūraliu būdu.
Iš maždaug 700 gimdymų per metus tokios operacijos atliekamos 15 proc. moterų.
„Gimdos plyšimų daugėja dėl dažnėjančių cezario pjūvių. O jų daugėja ne tik mūsų šalies, bet ir vi-so pasaulio mastu. Lietuvos akušerių-ginekologų draugija, Sveikatos apsaugos ministerija yra susirū-pinusios dėl dažnėjančių tokių operacijų, būsimoms gimdyvėms rengiami mokymai norint įtikinti, kad natūralus gimdymas yra fiziologija, o ne patologija. Šalies statistika rodo, kad vienas gimdos plyšimas fiksuojamas iš 15 tūkstančių gimdymų“, – sakė Alytaus apskrities S.Kudirkos ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyriaus vedėjas.