Konferencija „Skubi ir neatidėliotina pagalba medicinoje”

20091023_1Šiais metais spalio 16 dieną Alytaus apskrities medikų frankofonų draugija organizavo tarptautinę mokslinę praktinę konferenciją ,, Skubi ir neatidėliotina pagalba medicinoje“. S.Kudirkos ligoninėje jau nuo ryto daug kur galima buvo išgirsti prancūziškai kalbančius gydytojus ir svečius iš Prancūzijos. Daug metų Alytaus medikai frankofonai draugauja su kolegomis iš Prancūzijos, dažnai stažuojasi Prancūzijos ligoninėse.Nenuostabu, kad Dunkerko ligoninės direktorius ponas Laurent Castaing ir ponas Jean- Bernard Campagne ne tik apžiūrėjo mūsų ligoninės skyrius , bet skaitė pranešimus medikams aktualiomis temomis. Konferenciją pagerbė savo apsilankymu Prancūzijos Ambasadorius ponas Francois Laumonier ir Prancūzijos kultūros centro direktorius ponas Pascal Hanse. Konferencijoje dalyvavo gydytojai iš Vilniaus , Kauno , Alytaus ir Biržų.Jie ne tik aktyviai dalyvavo diskusijose, bendravo su svečiais, bet buvo nuspręsta įkurti Lietuvos medikų frankofonų draugiją.

20091023_2Alytaus apskrities medikai frankofonai tokią konferenciją organizuoja jau antrą kartą.Svečiai iš Prancūzijos turėjo galimybę aplankyti Trakus, Vilnių.Jie pažadėjo Alytaus medikus frankofonus pasikviesti į Prancūzijoje organizuojamas konferencijas. Su Dunkerko ligoninės direktoriumi ponu Laurent Castaing buvo aptartos tolimesnio bendradarbiavimo su Alytaus apskrities S.Kudirkos ligoninės medikais gairės.Kalbų žinojimas, tobulėjimas, profesinės kvalifikacijos kėlimas būtinas šiuolaikinėje medicinoje, nes įgyta patirtis , bendraujant su kolegomis užsienyje, suteikia galimybę pasinaudoti žiniomis ir pritaikyti pagal galimybes, teikiant kokybiškas paslaugas mūsų apskrities pacientams.

20091023_3

Alytaus apskrities medikų frankofonų draugijos pirmininkė
Danutė Kuzmickienė