Menu Close

Kur gimdyti? Būkim ne madingos, o saugios! – sako straipsnio autorė Edita Naruševičiūtė – Juškevičienė

Naujos gyvybės atsiradimas – didelis stebuklas ir turbūt pats svarbiausias įvykis kiekvienoje šeimoje, o kaip ta gyvybė ateina į šį pasaulį, dažnai pamirštama, nutylima – tiesiog nesureikšminama. Gal be reikalo?

Kur gimdyti?

gimdykla_naujienosKiekviena besilaukianti moteris jau nėštumo viduryje pradeda galvoti apie gimdymą. Dažnai ir ją prižiūrinti gydytoja pataria susirasti gimdymo namus ir gimdymą priimsiantį gydytoją. Taip, taip – susirasti. Kodėl negalima tiesiog važiuoti į artimiausią ligoninę sąrėmiams prasidėjus ir nesukti galvos? Ogi todėl, kad jei važiuoji į gimdymo namus nesusitarusi su gydytoju iš anksto, atrodai kaip marginalė. Nesitari – vadinasi, negali susimokėti už paslaugas. Niekas nemano, kad tu tiesiog pasitiki medikais.
Taigi tokios gimdyvės ypatingai prižiūrėti nereikia – galima ant jos užrėkti, kad nedepiliavusi bikinio srities, nors tai visiškai asmeniška. Juk niekas iš anksto to nepasako, tad iš kur žinoti, kokie kiekvienos ligoninės reikalavimai? Galima pasakyti, kad vienvietės ar dvivietės palatos nėra, nors skyriuje guli tik kokios keturios pagimdžiusios moterys. Galima nesistengti būti maloniems ir atidiems. Žiauriai skamba, tiesa? Štai todėl mirgėte mirga visas internetas: kur gimdyti, už kiek gimdyti, kaip susisiekti su vienu ar kitu specialistu ir panašiai. Taigi, nesusitarusi su gydytoju akušeriu-ginekologu arba akušere rizikuoji. Peršasi nuomonė, kad naujasis Hipokrato „pašaukimas“ yra ne padėti ligoniui, o iš jo daugiau uždirbti… Žinoma, išimčių tikrai būna, nes pašaukimui ir darbui atsidavusių medikų yra visur. Prisiskaičiusi ir prisiklausiusi tiek visokiausių „įdomybių“ apie Vilniaus ir Kauno gimdymo namus, nutariau pasidomėti, kaipgi dirba mažesnieji.

Alytaus gimdykla
Nepatikėsite – likau nustebinta. Kai atvažiavau „tartis“ dėl būsimo gimdymo į Alytaus apskrities Stasio Kudirkos ligoninės gimdymo skyrių, gydytojas man pasakė: „Pas mus visi daktarai geri, nėra geresnių ar blogesnių, visi dirba savo darbą, o aš verslo iš to nedarau.“ Va čia tai daktaras! Ir nors mano tikslas buvo susitarti, kad jausčiausi saugi ir rami, po tokių žodžių žinojau viena – tikrai gimdysiu čia. Ne Vilniuj, ne Kaune, o gimtajam Alytuj. Dėl to, kad čia gydytojai dar yra ir žmonės, kad jie išgirsta, gerbia savo pacientą ir moka suteikti saugumo jausmą be jokių išankstinių kyšių.
Supratau, kad tik didmiesčiai padaro net ne mados, o jau būtinybės reikalu susitarimą ir atvažiavimą gimdyti, kai tavęs jau laukia, nes tai pelninga. O juk kiekviena moteris atiduos viską, kad tik vaikelis išvystų šviesą ramiai, be stresų ir sveikas. Jei tai reikės nusipirkti – pirksim, o jei bus toks personalas kaip man pasitaikė Alytuje – geriau ir būti negali.

Ačiū medikams
Taigi, šiandien aš esu dėkinga tikriems specialistams – puikiems medikams, kurie ir mano sūneliui padėjo išvysti pasaulį. Visų pirma dėkoju gydytojui Eugenijui Tiškui ir akušerei Gerdai Zabitienei. Jie – patys profesionaliausi medikai ir didžiausios pagarbos verti žmonės! Taip pat dėkoju anesteziologei Virginijai Mickienei ir gydytojui Sauliui Kriuglai, vaikučių gydytojai Nijolei Gebrauskienei, vyr. akušerei Daivai Tiškuvienei ir visam šauniam Alytaus gimdyklos personalui už rūpinimąsi, profesionalumą, supratimą ir tiesiog žmogiškumą. Už tai, kad mėgsta savo darbą ir nedaro iš jo verslo.
Dauguma alytiškių dabar labiausiai diskutuoja dėl naujos gimdyklos atidarymo: „… jei bus nauja atidaryta, tai gimdysiu čia, jei sena – važiuosiu į Kauną…“ Be reikalo. Ne patalpos svarbiausia, o pasitikėjimas personalu. Ir jei Alytuje yra šitiek puikių medikų, ko bruktis kitur – dėl mados? Rizikuokim būti ne madingos, o saugios!


Straipsnį parašė: Edita Naruševičiūtė – Juškevičienė („Alytaus Naujienos“)