Ligoninė įsigijo naują,modernų „Humphrey” lauko analizatorių, kuris padės tiksliau diagnozuoti akių ir neurologines ligas.Tarp Lietuvos antro lygio sveikatos priežiūros įstaigų tokią aparatūrą kol kas turi tik Alytaus ligoninė.

akiu_ligos_20080923Vienas pagrindinių šiuolaikinio oftalmologijos kabineto prietaisų yra kompiuterizuotas perimetras, naudojamas regos laukams įvertinti.
Regos laukų tyrimas, arba perimetrija, suteikia informaciją apie:
– diagnozuojamas akių ligas, ypač glaukomą;
– įvertinamas neurologines ligas;
– akių ligos progreso įvertinimą.

Regos lauko tyrimas gali anksti padėti nustatyti ligą ir ją gydyti. Esant glaukomai regos laukas vaidina pagrindinį vaidmenį, nes nustatomi regos laukų defektai ir įvertinamas ligos procesui kontroliuoti taikomos terapijos efektyvumas…

Anksčiau Alytaus apskrities Stasio Kudirkos ligoninėje akipločio tyrimas buvo atliekamas pasaulyje morališkai pasenusiu įrenginiu. Norėdami pacientą nuodugniai ištirti, Alytaus ligoninės oftalmologai buvo priversti ligonius siųsti į kitas gydymo įstaigas. Dabar ligoninė įsigijo modernų „Humphrey” lauko analizatorių, padedantį gydytojui diagnozuojant glaukomą, nes yra galimybė atlikti įvairius testus, kurie šiuo metu taikomi pasaulinėje klinikinėje praktikoje. Iš šalies antro lygio sveikatos priežiūros įstaigų tokio lygio aparatūrą kol kas turi tik mūsų ligoninė.

Alytaus miesto ir rajono gyventojai, sergantys glaukoma, šiuo įrenginiu bus tiriami nemokamai. Alytaus apskrities Stasio Kudirkos ligoninėje taip pat atliekamos regėjimo korekcijos operacijos: šalinami šalti miežiai, gerybiniai augliukai, koreguojama vokų padėtis, daromos sparninės plėvės plastinės operacijos, mikrochirurginės kataraktos operacijos – šalinamas sudrumstėjęs lęšiukas ir keičiamas dirbtiniu.
Regėjimo sutrikimų turintys žmonės turėtų du kartus per metus pasitikrinti regėjimą. Visi kiti – bent kartą metuose. Su šeimos gydytojo išduotu siuntimu pacientai turi užsiregistruoti ligoninės Konsultacijų poliklinikoje. Oftalmologai įvertins regėjimo sutrikimus, skirs gydymą, jeigu reikės – atliks chirurginę intervenciją.

Ligoninės įsigytas „Humphrey” lauko analizatorius padės tiksliau diagnozuoti glaukomą, kitas akių ir neurologines ligas, ypač glaukomą ankstyvoje stadijoje, nesiunčiant ligonio į trečio lygio gydymo įstaigą (iki šiol šiuo įrenginiu ligoniai buvo tiriami trečio lygio ir privačiose gydymo įstaigose). Į ligoninę būtinai turėtų kreiptis tie pacientai, kurių šeimose jau yra sergančiųjų šia liga ar kurie jaučia sutrikus regėjimą.

Straipsnio autorė : Sonata STEPONAITYTĖ (Gydytoja vyresnioji oftalmologė)
Fotografijoje – S.Steponaitytė.