Ligoninė nuo automobilių atsitvers užkardu

UzkardaPraėjusią savaitę posėdžiaudama apskrities Stasio Kudirkos ligoninės administracija nusprendė automobilių stovėjimo aikštelėje ligoninės teritorijoje įvesti tvarką.
„Nuo rugsėjo 1-osios į mūsų gydymo įstaigos kiemą galės įvažiuoti tik asmenys, turintys leidimą ir užkardo valdymo pultelį”, – vakar sakė ligoninės direktorius Jurgis Krasnickas turėdamas galvoje didžiausios apskrities įstaigos darbuotojus, greitosios medicinos pagalbos automobilių vairuotojus ir medikus. Ligoninėje šiuo metu dirba tūkstantis žmonių.
O jeigu sunkų ligonį, sužeistą žmogų po eismo įvykio ar nelaimingo atsitikimo į ligoninę atveš apskrities gyventojai, kaip jie pateks į Priėmimo ir skubios pagalbos skyrių? „Prie užkardo bus įrengta vaizdo stebėjimo kamera, pasikalbėjimo įrenginys, taigi sužeistą žmogų atvežęs vairuotojas apie tai informuos budinčią registratorę ir ši pakels užkardą”, – sakė ligoninės vadovas.
„A.N.” pasiekė informacija, kad darbuotojams, norintiems atvažiuoti į darbą automobiliu ir jį palikti prie ligoninės, už stovėjimą teks mokėti, ir dar į priekį, o atlyginimai vėluoja. „Administracija balsų dauguma nusprendė už vieno automobilio stovėjimą prie ligoninės imti 15 litų per mėnesį ir mokestį surinkti už tris mėnesius į priekį, kad neapkrautų buhalterijos”, – tvirtino J.Krasnickas.
Ligoninės darbuotojas, nusprendęs automobilį laikyti prie darbo ir sumokėjęs mokestį, gaus 52 litus kainuojantį užkardo valdymo pultelį ir leidimą. Ir pultelis, ir leidimas – ligoninės nuosavybė. Beje, budinti registratorė užkardą pakels ir tuomet, kai į kiemą norės įvažiuoti neįgalaus asmens vairuojamas specialiais ženklais pažymėtas automobilis. Neįgalieji savo transporto priemones galės statyti prie pagrindinio įėjimo į ligoninę.
Įsigyti ir įrengti užkardą ligoninei kainavo apie 36 tūkst. litų. Tokie užkardai yra prie Kauno klinikų, Santariškėse Vilniuje.
J.Krasnicko teigimu, leidimų nenorintys įsigyti darbuotojai, pacientus lankantys gyventojai savo mašinas galės palikti 90 vietų automobilių stovėjimo aikštelėje, į kurią įvažiuojama iš Vakaro gatvės.