Menu Close

Ligoninėje praplėsta Konsultacijų poliklinika

 

 

Vakar oficialiai atidaryta praplėsta Alytaus apskrities S.Kudirkos ligoninės Konsultacijų poliklinika. Jos plotas gydytojų ir pacientų patogumui padidėjo beveik 330 kv. metrų.

IMG_8178

Alytaus apskrities S.Kudirkos ligoninėje Konsultacijų poliklinika buvo įkurta 2002-aisiais. Joje ėmė dirbti įvairių sričių gydytojai. Tačiau bėgant laikui pastebėta, kad suaugusiesiems ir vaikams skirtoje poliklinikoje jau nebeužtenka 1 tūkst. 95 kv. metrų ploto, – kabinetuose pamainomis dirba po kelis gydytojus, trūksta patalpų medicininei aparatūrai, pacientai priversti laukti nemažose eilėse poliklinikos registratūroje.
Ligoninės vadovai nusprendė Konsultacijų poliklinikai panaudoti iki tol neužimtas beveik 330 kv. metrų patalpas viename iš senųjų ligoninės pastatų, kuriame prieš kurį laiką buvo įsikūrusi ligoninės administracija, vaistinė.
Alytaus miesto savivaldybė ligoninės Konsultacijų poliklinikos plėtrai pernai skyrė beveik 174 tūkst. eurų, ligoninė prisidėjo 112 tūkst. eurų. Už 286 tūkst. eurų suremontuotos Konsultacijų poliklinikai skirtos patalpos, joms nupirkti baldai, programinė įranga, įrengta eilių registravimo sistema, telefonų stotelė. Remonto darbus atliko miesto bendrovė „Alkor“, vadovaujama Alvydo Aleksonio. Praplėstoje Konsultacijų poliklinikoje atsirado gyventojų skambučių registracijos centras, taigi bus greičiau ir paprasčiau užsiregistruoti pas gydytojus.
Vakar  praplėsta poliklinika atidaryta oficialiai. Kaip sakė ligoninės direktorius Artūras Vasiliauskas, dabar gydytojams nebeteks kabinetuose pamainomis dirbti po du ar tris, jie galės daugiau dėmesio skirti pacientams.
RN
Kad Konsultacijų poliklinikoje dažnai lankosi pacientai, liudijo jos vedėjos Rasidos Jančienės pateikti faktai. Pavyzdžiui, pernai joje pirminei gydytojų specialistų apžiūrai apsilankė daugiau kaip 173 tūkst. pacientų, tačiau šis skaičius maždaug tris kartus didesnis, jei būtų suskaičiuotos paskirtos pakartotinės konsultacijos pas gydytojus.
Iš viso ligoninės Konsultacijų poliklinikoje dirba 87 gydytojai, 35 bendrosios praktikos slaugytojai ir 17 registratorių. Tai didžiausias padalinys ligoninėje, turinčioje apie 900 darbuotojų.
IMG_8097
Išplėstos poliklinikos atidaryme dalyvavęs Alytaus miesto meras Vytautas Grigaravičius vylėsi, kad iš tiesų pagerės gydytojų darbo sąlygos, gyventojai galės greičiau pas juos patekti, ir atminimui įteikė laikrodį su miesto vaizdu, kuris galėtų skaičiuoti ne tik medikų darbo valandas, bet ir pacientų patekimo pas juos laiką.