Ligoninės neurologai dalyvavo 9-ąjame Baltijos Neurologų kongrese

Rugsėjo 6-8 dienomis Kaune vyko 9-asis Baltijos Neurologų kongresas. Jame dalyvavo garsūs Europos mokslininkai ir žinomi neurologai. Alytaus neurologams atstovavo gydytojai neurologai Kęstutis Juknelis ir Vytas Jazepčikas.

Remiantis šviežiausiais duomenimis, Lietuvoje labai sėkmingai taikomas specifinis išeminių insultų gydymas, t. y. trombolizė ir trobektomija. Europoje esame vieni lyderių ir pagal pasiektus rezultatus prilygstame net Skandinavijos šalims.

Sergančius išeminiu insultu sėkmingai gydome ir VšĮ Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninėje. Čia patenka pacientai iš visos Pietų Lietuvos. 2017 metais mūsų ligoninėje gydyti 351 pacientai sergantys išeminiu insultu ir net 70 iš jų taikytas trombolizės gydymo metodas, t. y. 20 proc. ligonių taikytas specifinis insulto gydymas –  tai vienas geriausių rezultatų Lietuvoje.  Galime pasidžiaugti tokiu pasiekimu.

Tai svarus komandinio, koordinuoto darbo vaisius, nes užtikrinti greitą ir efektyvų išeminio insulto gydymą,  privalo daug ir įvairių sričių medikų: pradedant greitosios medicinos pagalbos darbuotojais, vėliau į procesą įsijungia priėmimo skubios pagalbos, neurologijos,  laboratorijos, radiologijos, reanimacijos skyrių medikai.

Pasirodo, jog lietuviai ne tik moka žaisti krepšinį, bet sugeba greitai ir moderniai gydyti išeminius insultus. Svarbiausia, kad žmonės, susirgę išeminiu insultu, kuo greičiau kreiptųsi pagalbos, nes dažniausiai nuo to priklauso ir gydymo rezultatai.

Neurologijos skyriaus vedėjas, gydytojas neurologas V. Jazepčikas