Menu Close

Ministras Alytaus ligoninės ateitį mato gražią

2008 balandžio 23 dieną Alytaus apskrities Stasio Kudirkos ligoninėje su oficialiu vizitu pirmąkart lankėsi sveikatos apsaugos ministras Rimvydas Turčinskas.

ministro_viesnage01„…R.Turčinskas negailėjo pagyrimų socialdemokrato Jurgio Krasnicko vadovaujamai Alytaus apskrities ligoninei. Paklaustas, kurį ligoninės direktorių palaiko bylinėjimosi dėl ligoninės vadovo posto metu, nepaisydamas, kad bylinėjimosi procesas nesibaigęs, atsakė: „Aš už dirbantį ligoninės vadovą.”

Per 2003-2007 metus Alytaus ligoninei, pasak ministro, iš Valstybės investicijų programos ir Privalomojo sveikatos draudimo fondo skirta 10 mln. 700 tūkst. litų patalpoms atnaujinti, automobilių stovėjimo aikštelėms įrengti. Šįmet iš minėtų šaltinių tolesnei renovacijai duota 5 mln. 300 tūkst. litų.

Ligoninės direktorius J.Krasnickas padėkojo ministrui už papildomai iš Privatizavimo fondo skirtus 3 mln. 800 tūkst. litų Akušerijos-ginekologijos korpuso remontui.

 

Apie mažus akušerių atlyginimus išgirdo pirmąkart

ministro_viesnage02R.Turčinskui Alytaus apskrities ir ligoninės vadovai parodė suremontuotą suaugusiųjų Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyrių, kapitaliai atnaujintą Akušerijos-ginekologijos korpusą, remontuotinus Vaikų reanimacijos, Priėmimo skyrius.

Kokios konkrečios pagalbos iš sveikatos apsaugos ministro prašė ligoninės vadovai, J.Krasnickas atsakė trumpai: „Ligoninės reikalas”.

Susitikime su apskrities sveikatos priežiūros įstaigų vadovais ir ligoninės darbuotojais ministras prisiminė pirmąjį apsilankymą Alytaus ligoninėje 1989-aisiais, kai dirbo Marijampolės ligoninės vyriausiuoju gydytoju. Tada, R.Turčinsko teigimu, Marijampolės ligoninė buvo atsilikusi nuo Alytaus maždaug dešimtmečiu, vėliau alytiškiai gydytojai atvažiuodavo į Marijampolę pasisemti patirties, dabar maloniai nuteikia pertvarkos Alytaus ligoninėje.

Sveikatos apsaugos ministras vizito į Alytaus ligoninę tikslą apibūdino kaip norą susipažinti su čia teikiamomis paslaugomis, darbuotojams ir pacientams sudarytomis sąlygomis. Į klausimą, ar pats norėtų gydytis Alytaus ligoninėje, atsakė: „Aš pasitikiu Lietuvos gydytojais. Matau gražią Alytaus ligoninės ateitį.”

  ministro_viesnage03R.Turčinskas apgailestavo dėl didėjančio medikų amžiaus vidurkio šalyje ir džiaugėsi šiais metais suteikta teise rezidentams gauti didesnį nei minimalų gydytojo atlyginimą. Ministro teigimu, taip gydytojai rezidentai tampa visateisiais medicinos įstaigų kolektyvų nariais.

Alytaus ligoninės darbuotojai sveikatos apsaugos ministro teiravosi, kodėl jiems pernai nesumokėta už viršytas suteikti paslaugas. R.Turčinskas atsakė, kad praėjusių metų pabaigoje su visomis ligoninėmis buvo atsiskaityta už suteiktas paslaugas, bet ar taip bus šįmet, neaišku. Toks ministro atsakymas sukėlė susitikime dalyvaujančių ligoninės darbuotojų nepasitenkinimą. Ne vienas, išgirdęs R.Turčinsko kalbą, paklausus, ar jam žinoma, kad Alytaus ligoninėje akušeris gauna 960 litų mėnesio atlyginimą, nusijuokė. „Aš tai pirmąkart girdžiu. Matau jūsų ligoninėje gydytojams, kaip fiziniams asmenims, išmokėtus vidutinius atlyginimus, pavyzdžiui, už šių metų vasarį – 3 tūkstančius 988 litus, už kovą – 4 tūkstančius 233 litus”, – kalbėjo ministras.

 R.Turčinskas sakė, kad kai kurie šalies gydytojai gauna kur kas didesnius atlyginimus nei jis. Tik ar ministrui žinoma, kad gydytojas provincijoje, norėdamas gauti jo minėtus pinigus, turi dirbti savaitgaliais, konsultacijų poliklinikoje ir ligoninės skyriuose, budėti naktimis, antraip etatinės algos sunkiai užtektų išgyventi. ”
Alma Mosteikaitė
Ištrauka iš dienraščio „Alytaus naujienos”,
2008 m. balandžio 23 d.