Menu Close

Parama

Šveicarijos Konfederacijos parama Alytaus apskrities Stasio Kudirkos ligoninės skyriui, teikiančiam paslaugas nėščiosioms, gimdyvėms, naujagimiams

 

Alytaus apskrities Stasio Kudirkos ligoninės Akušerijos ir ginekologijos skyriuje nuo praeitų metų gruodžio vidurio diegiamos energiją taupančios priemonės: modernizuojamos vidaus elektros tiekimo sistemos įrengiant LED apšvietimą, renovuojamos patalpų vėdinimo ir kondicionavimo sistemos.
Moderniu apšvietimu jau džiaugiamasi, o artėjant vasarai ir šiltiems orams pacientai bei lankytojai pajus ir puikios vėdinimo sistemos privalumus.
Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programa sveikatos apsaugos srityje padės sukurti saugesnę ir jaukesnę aplinką nėščiosioms, gimdyvėms ir naujagimiams. Mamos ir jų vaikeliai čia jausis saugiai ir komfortabiliai.

Numatyti darbai baigiami
Prie Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programos sveikatos srityje Alytaus apskrities Stasio Kudirkos ligoninė prisidėjo 2013 metų pabaigoje, kada buvo pasirašyta trišalė projekto „Energiją tausojančių technologijų įdiegimas VšĮ Alytaus apskrities S.Kudirkos ligoninėje, teikiančioje sveikatos priežiūros paslaugas nėščiosioms, gimdyvėms ir naujagimiams“ įgyvendinimo sutartis su Sveikatos apsaugos ministerija ir Centrine projektų valdymo agentūra. Alytiškiai pagal projekto įgyvendinimo sutartį sulaukė 195 mln. 317 tūkst. 674 eurų paramos. Projektas pasitarnaus siekiant mažinti ekonominius ir socialinius skirtumus vis didėjančioje Europos Sąjungoje.

1 (1)
Projekto vadovė Bernadeta Navalinskienė

Kaip teigia projekto vadovė Bernadeta Navalinskienė, rangos darbų sutartyje numatyti darbai baigiami – LED šviestuvų apšvietimu jau džiaugiamasi, baigiami ir vėdinimo sistemos modernizavimo darbai.
„Darbai vyko sklandžiai, statybininkai juos derino su personalo darbu. Vertinant projekto pirkimus pagal skirtą biudžetą, pinigų numatytiems darbams pakako. Šveicarijos Konfederacijos atstovai aktyviai stebi lėšų Lietuvos sveikatos sistemos paslaugoms gerinti panaudojimą, nuolat domisi, kaip sekasi vykdyti projektą“, – sako B.Navalinskienė.
Jos pastebėjimu, personalas teigiamai įvertino jau akivaizdžias permainas. Darbo sąlygos, ypač gimdyklose, apšvietus LED šviestuvais, teikia patogumą ir kokybę. Skyriaus bendruomenė itin laukia vėdinimo sistemos modernizavimo darbų pabaigos. Šiuos teigiamus pokyčius turėtume įvertinti vasarą ir žiemą, kada tokia sistema aktualiausia. Iki šiol vėdinimo sistemos veikimas šiame skyriuje buvo labai komplikuotas.

Kiekvienoje patalpoje galės pasirinkti skirtingą temperatūrą

Pasak Akušerijos ir ginekologijos skyriaus slaugos administratorės Daivos Tiškuvienės, permainos jaučiamos bei matomos visuose trijuose aukštuose, kur vykdoma skyriaus veikla. Naujas apšvietimas gimdyklose, palatose, procedūriniuose kabinetuose, slaugytojų ir akušerių postuose, kitose patalpose.
„Visur kita šviesa, švaresnė ir malonesnė, suteikianti jaukumo, stimuliuojanti gerą nuotaiką. Dabar labai laukiame vėdinimo pagerėjimo, nes per vasaros karščius nelengva palaikyti reikiamą temperatūrą“, – pasikeitimus teigiamai priima D.Tiškuvienė.

3 (1)
Šveicarų finansuojamu projektu džiaugiasi vaikų slaugytoja Laimutė Budrevičienė, akušerė Vilma Klimavičienė, gydytoja neonatologė Sigita Trubnikovienė, slaugos administratorė Daiva Tiškuvienė ir būsima akušerė Evelina Lukošiūnaitė.

Akušerių postas po modernizavimo apšviestas šešiomis lempomis. Akušerės teigia, kad ir anksčiau degdavo tiek lempų, bet šviesa būdavo blanki. Dabar nebūtina visų lempų įjungti, galima pasilikti tris, dvi, o pageidaujant ir vieną. Aišku, pradžioje prie ryškesnės šviesos teko pratintis. Dabar skyriaus darbuotojai džiaugiasi naujovišku apšvietimu ir už tai dėkoja šveicarams.

2 (1)
Nauja šviesa apšviestuose akušerių postuose daug maloniau dirbti.

Pagal rangos darbų sutartį numatytus modernizavimo darbus ligoninėje vykdo UAB „Dusmenėliai“. Šildymo bei patalpų vėdinimo ir kondicionavimo sistemas baigiantys diegti bendrovės darbuotojai patikino, kad dabar kompiuterizuotai bus galima pasirinkti skirtingą temperatūrą kiekvienoje patalpoje.
Šveicarijos paramą Alytaus ligoninėje, Akušerijos ir ginekologijos skyriuje, įdiegtas energiją taupančias priemones (modernizuota vidaus elektros tiekimo, atnaujinta šildymo bei patalpų vėdinimo ir kondicionavimo sistemos) Akušerijos ir ginekologijos skyriaus vedėjas Eugenijus Tiškus įvertino teigiamai. Skyriaus bendruomenė, vedėjo pastebėjimu, patenkinta pagerintu mikroklimatu. Šveicarų parama šį skyrių pasiekia ne pirmą kartą. Dabar čia gydomoms nėščiosioms, gimdyvėms, naujagimiams bus sudarytos dar patogesnės ir jaukesnės sąlygos.
Iš viso Lietuvos Respublikos ir Šveicarijos Konfederacijos bendradarbiavimo programoje dalyvauja 24 mūsų šalies ligoninės, teikiančios sveikatos priežiūros paslaugas nėščiosioms, gimdyvėms ir naujagimiams.

Aldona KUDZIENĖ

Alytaus Naujienos
2015 m. gegužė 2 d.