Menu Close

RIT ir Hemodializės skyriai

DSC_0028 DSC_0026

Šiuolaikiškai įrengtos Vaikų reanimacijos ir intensyvios terapijos palatos

Alytaus apskrities Stasio Kudirkos ligoninės Reanimacijos ir intensyviosios terapijos (toliau RIT) skyriuje visą parą teikiama intensyvios terapijos ir reanimacinė pagalba.
Pagal turimą įstaigos licenziją mes teikiame reanimacijos ir intensyviosios terapijos
I-I ( suaugusiųjų ir vaikų ), I-II (  suaugusiųjų ir vaikų ), II ( suaugusiųjų ir vaikų ),
III ( suaugusiųjų) lygio paslaugas.

Reanimacijos ir intensyviosios terapijos (RIT) skyrius – ligoninės padalinys, kuriame gydomi sunkiausi, sudėtingiausi pagal esamą būklę ir ūmių nestabilių gyvybinių funkcijų pacientai.

Čia patenkama po sunkių traumų, apsinuodijimų, sudėtingų operacijų, ryškiai pablogėjus ligai, kai yra būtinas pastovus paciento gyvybinių funkcijų sekimas ir palaikymas aparatūros pagalba, intensyvus medikamentinis gydymas, klinikinė mityba.
Nuo 2008 m. skyrius vykdo skubios kardiologinės pagalbos projektą.

Ūmūs kardiologiniai pacientai reanimobiliu pervežami į Vilniaus Universitetinės ligoninės Santariškų Klinikų Kardiologinės RIT skyrių skubioms invazyvinėms kardiologinėms procedūroms.

Mūsų skyriuje specialiais medikamentais atveriamos užsikišusios kraujagyslės ūmių miokardo infarktų, išeminių galvos smegenų insultų ,  plaučių arterijų trombembolijų atvejais, taikoma laikina išorinė ir vidinė (endokardinė) elektrinė širdies stimuliacija. Skubiai gyvybinių funkcijų sutrikimo diagnostikai neseniai pradėjome naudoti ultragarso aparatą.

Suaugusiems ligoniams pagalbą teikia RIT suaugusiųjų padalinys. Vaikams pagalba teikiama RIT vaikų padalinyje. Nors abu padaliniai neturi didelio lovų skaičiaus ( yra 10 vietų, iš jų 6 suaugusiems ir 4 vaikams), tačiau  jie labai reikšmingi ligoninės veiklai, nes čia neretai gelbėjamas pacientas sudėtingose, kritiškose jo gyvybei situacijose. RIT gydytojai turi atitinkamą išsilavinimą, aukštą kvalifikaciją ir ilgametę darbo patirtį.

Jiems talkina kvalifikuotos slaugytojos ir jaunesnysis medicinos personalas.

Naudojama šiuolaikiška,sudėtinga, gyvybines funkcijas palaikanti ir kontroliuojanti aparatūra.  Personalas nuolat tobulinasi ir kelia kvalifikaciją.  Neseniai atlikta ES reikalavimus atitinkanti skyriaus renovacija.
Suaugusiųjų RIT skyriuje dirba 13 gydytojų, 16 slaugytojų, vaikų RIT skyriuje-5 gydytojai ir 11 slaugytojų. Abejuose padaliniuose kartu darbuojasi 9 slaugytojų padėjėjos ir 1 ūkio reikalų tvarkytoja.

INFORMACIJA ARTIMIESIEMS

Jei jums artimas žmogus gydomas RIT padalinyje, privalu žinoti, kad čia patekusiam pacientui reikalinga ramybė, todėl lankytojai laisvai į skyrių neįleidžiami.

Pacientą aplankyti galima gavus personalo sutikimą 12-13 val. ir 17-19val. kiekvieną savaitės dieną, vaikai iki 16 metų neįleidžiami.

Pagal galiojančius įstatymus informacija apie paciento sveikatos būklę telefonu neteikiama.
Svarbiausias mūsų skyriaus darbuotojų komandos tikslas-paciento sveikata ir gerovė, mes tarnaujame žmonėms ir esame atviri savo bendruomenei.

DSC_0035 DSC_0037

 

 

 

 


Šiuolaikiškai įrengtos Vaikų reanimacijos ir intensyvios terapijos palatos

foto-ren1

foto-ren2

Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriaus
medicinos darbuotojų kolektyvas

HEMODIALIZĖS DIENOS STACIONARAS

Ligoninėje veikia dieninis Hemodializės stacionaras. Čia atliekamos ambulatorinės ir stacionarinės hemodializės procedūros, į kurias pacientai atvežami ir sugrąžinami namo ligoninės transportu. Po procedūrų pacientai pamaitinami.

Funkcionuoja 8 lovos. Ambulatoriniams ir stacionariniams pacientams dializė atliekama kasdien nuo 7:00 iki 18:00 valandos dviem pamainomis.

Skubios hemodializės stacionare atliekamos ištisą parą.

Poskyryje dirba 2 gydytojai terapeutai ir 2 gydytojai nefrologai, 3 bendrosios praktikos slaugytojos ir 2 medicinos technikai. Hemodializės procedūroms pacientai atsiunčiami iš respublikinio nefrologijos centro, iš mūsų ligoninės stacionaro. Šios procedūros reikalingos pacientams, kurie serga lėtiniu inkstų funkcijos nepakankamumu.

Kontaktai:

Sk.vedėjas: Irena Stanevičienė
tel.Nr.: 8(315)56391
El.paštas: staneviciene@ligonine.lt

Sl.administratorius: Irena Sušinskienė
tel.Nr.: 8(315)56391
El.paštas: susinskiene@ligonine.lt

Gydytojų kabinetas, slaugytojų postas(informacija):
tel.Nr 8(315)56392; +370 (612) 55720
naujas pacientas gali kreiptis kiekvieną darbo dieną 8:00 – 12:00

Skyrius yra korpuse prieš konsultacijų polikliniką, pirmame aukšte, neįgaliesiems įrengtas trapas patekimui vežimėliu.