Menu Close

Traumatologijos ortopedijos skyrius

Traumatologai (1)

Traumatologijos skyriaus  gydytojai

Čia atliekamos sudėtingos klubo sąnario protezavimo operacijos. Daugiau kaip 800 artroskopinių kelio sąnario operacijų. Operuojami tūkstančiai sudėtingų įvairių galūnių lūžių. Chirurgijos, traumatologijos ir ortopedijos skyriaus medikai  tai žmonės, kone kasdien rankoje laikantys skalpelį ar kitą chirurginį instrumentą, visuomet pasiruošę padėti įveikti pacientą užklupusią negandą. Pacientai operuojami moderniose, atnaujintose operacinėse.1,8 milijono litų ligoninės operacinių rekonstrukcijai skirta iš Valstybės investicijų programos. Techninio aukšto ir operacinių pertvarkymo darbai truko aštuonis mėnesius ir buvo baigti 2006 vasarą. Beveik 40 operuojančių gydytojų pacientams minėtose operacinėse per metus atlieka per 6 tūkstančius įvairių operacijų.


Artroskopija – sąnario ištyrimo ir gydymo metodas, kai naudojama speciali tam pritaikyta video-optinė sistema, specialūs instrumentai. Šis metodas skiriasi tuo, kad atliekant sąnario ištyrimą  neatliekamas operacinis pjūvis, o tik padaromos kelios nedidelės skylutės darbiniams instrumentams. Šis metodas pranašesnis, nes sumažėja pačios operacijos traumatiškumas, galima atidžiau ir geriau ištirti operuojamą sąnarį, daug greitesnis sveikimas palyginti su atviromis sąnario operacijomis.

 

Dažniausios yra kelio artroskopinės operacijos. Daugelis kelio sąnario susirgimų gydoma artroskopiškai, meniskų prisiuvimo, raiščių plastikos ir kitos operacijos. Alytuje šios operacijos pradėtos daugiau kaip prieš  15 metų, labai paplito ir šiuo metu galima atlikti daugelį kelio artroskopinių operacijų.  Be kelio sąnario atliekamos  čiurnos, alkūnės ir  peties sąnario artroskopijos, kurių metu susiuvami raiščiai, atliekamos sąnario išvalymo operacijos.  Per metus atliekame daugiau nei 300 artroskopinių operacijų stacionare ir dienos chirurgijos centre.