Menu Close

TARPTAUTINIAME PROJEKTE UŽSIBRĖŽTI UŽDAVINIAI SĖKMINGAI VYKDOMI

Vaikų sveikatos apsaugos gerinimui  skirta nauja ir šiuolaikiška otorinolaringologijos įranga jau naudojama diagnozuojant susirgimus bei gydant mažuosius Alytaus regiono pacientus.

Alytaus apskrities S.Kudirkos ligoninė, kartu su Marijampolės bei Suvalkų ir Balstogės ligoninėmis jau antri metai vykdo bendrą projektą „Vaikų sveikatos apsaugos gerinimas Lietuvos ir Lenkijos pasienio regione“. ES INTERREG V-A Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo per sieną programos Paramos projektui  dėka ligoninės mažuosius pacientus jau pasiekė  šiuolaikiškos  išmanios otorinolaringologijos įrangos teikiami privalumai. „Tokios kokybiškos, išmanios įrangos su puikia optika mūsų ligoninė dar niekada neturėjo. Pagėrėjo diagnostika, ligonių apžiūra, gydymo kokybė. Lengva apžiūrėti ligonį, prapūsti nosytės ertmes, vykdyti ausų praplovimus ir kitas manipuliacijas, kurios kasdien reikalingos gydant sergančius vaikus“:  – didžiuojasi ir džiaugiasi naujienomis gydytojas otorinolaringologas  R.Kunevičius.

Vyksta mokymai gydytojams ir slaugytojams. Nuolatinis kvalifikacijos tobulinimas medicinoje  – ir pareiga, ir būtinybė. Šių metų vasario mėnesį bendri medikų iš Balstogės bei Suvalkų, Alytaus ir Marijampolės kvalifikacijos kėlimo mokymai vyko Suvalkų ligoninėje.  Vaikų chirurgai, pediatrai ir slaugos personalas mokėsi naujausių vaikų kaulų lūžimų gydymo metodų, bei naujausių galimybių tiekiant pagalbą vaikams, patyrusiems nudegimus. Lenkijos gydytojų patirtis neabejotinai buvo naudinga mūsų ligoninės medikams. Betarpiškas bendravimas, naujovių demonstravimas, susipažinimas su naujais vaikų gydymo metodais suteiks kokybės kasdienei veiklai pediatrijoje. Mokymai viso projekto eigoje gydytojams yra suplanuoti 8. Jau įvyko net 6  iš visų suplanuotų. Kiti, ne mažiau svarbūs seminarai medikams, vyks Balstogėje šių metų pavasarį ir vasarą. Medicinos darbuotojų mokymai leidžia įgyvendinti vieną iš pagrindinių vykdomo projekto tikslų – papildomai įgytų žinių dėka sukurti kokybiškesnes medicinos paslaugas vaikams pasienio regione.

Projektas  finansuojamas Europos Sąjungos INTERREG V-A Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo per sieną programos lėšomis.

VšĮ Alytaus apskrities S.Kudirkos ligoninės specialistė investicijos ir projektų rengimui

Lina Ivoninienė