Alytaus ligoninėje – atnaujintas vaikų kambarys!

Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninėje atnaujintas darbuotojų vaikams skirtas kambarys.

Kol tėvai padės sveikti ligoniams, gelbės jų gyvybes, rūpinsis darbo reikalais, mažieji saugiai laiką leis kambaryje, kuriame nestigs žaislų ir pramogų.

Kad ši erdvė būtų jauki ir šiuolaikiška, prie to prisidėjo Alytaus Rotary Klubas. Tai ne pirmas šio labdaringa veikla užsiimančio klubo prisidėjimas prie prasmingų ir gražių iniciatyvų ligoninės pacientų ir darbuotojų labui. Vidinis įstaigos kiemelyje įrengtas skverelis – viena iš tokių iniciatyvų.

„Alytaus ligoninė – yra labai svarbus objektas visai Pietų Lietuvai. Kad čia dirbantiems medikams netektų jaudintis dėl savo atžalų, kas jomis pasirūpins, kol bus darbe, o dirbančių tėvų laukimas neprailgtų mažiesiems, pasistengėme prisidėti atnaujinant vaikų laisvalaikio ir žaidimų erdvę“, – sako Karolis Aleknavičius, Alytaus Rotary klubo prezidentas.

Laikinasis Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės direktorius Svajūnas Žukauskas įsitikinęs, kad nuo šiol patrauklus kambarys prisidės prie darbuotojų darbo sąlygų gerinimo ir tai leis efektyviai derinti darbą ir šeimos gyvenimą.

„Nuoširdžiai dėkoju vyriausiajai slaugos administratorei Daivai Aleksandravičienei už iniciatyvumą, pagalbą įrengiant šį kambarį. Tai pat ligoninės darbuotojams, kurie sunešė nebenaudojamus žaislus ir kitas priemones. Tikiu, kad tai bus svarbi pagalba mūsų vaikus auginantiems darbuotojams“, – sako S. Žukauskas.

Įrengti trumpalaikei priežiūrai skirtus vaikų kambarius įstaigose, kuriose dirba daugiau nei 100 darbuotojų, buvo išleistas Socialinės apsaugos ir darbo ministrės Monikos Navickienės pasirašytas įsakymas dėl vaikų valandinės priežiūros kambario minimalių reikalavimų aprašo patvirtinimo. Pagal jį tokie žaidimų kambariai turėjo būti įrengti nuo 2023 metų sausio. Juo remiantis vaikų kambarys buvo įrengtas ir Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninėje, o šiomis dienomis jis buvo atnaujintas.

Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės informacija