Gydo ne tik vaistai, bet ir šypsena, moralinis palaikymas

2012 m. liepa 19 d.
Alytaus Naujienos

Ne paslaptis, jog į redakciją žmonės beldžia, kai turi nusiskundimų, prašydami pagalbos, tačiau pasitaiko ir malonių išimčių. Štai „Alytaus naujienų” skaitytojas Gintautas Paulauskas vakar paskambino norėdamas tarti nuoširdžiai ačiū jį gydantiems Alytaus apskrities Stasio Kudirkos ligoninės Ortopedijos traumatologijos skyriaus medicinos personalo darbuotojams, padėkoti už jų profesionalumą ir žmogišką gerumą, rūpestį.

pacientasNudegimas gyja gerai

Aplankėme Gintautą ir savo akimis įsitikinome, kad mūsų skaitytojas jaučiasi gerai – prieš savaitę buityje patyręs sunkią traumą, abiejų kojų II ir IIB laipsnio nudegimus, šiandien jis sparčiai sveiksta, laiką leidžia skaitydamas knygas ir periodinius leidinius.

Nuotraukoje: Ortopedijos traumatologijos skyriaus bendrosios praktikos slaugytoja Lina Kazakevičienė ir  dėkingas pacientas  G.Paulauskas

Alytaus rajone Miroslave gyvenantis G.Paulauskas sako iki šiol apie Stasio Kudirkos ligoninę netu-rėjęs jokio asmeniškesnio įspūdžio, mat gulėti ten niekada neteko, o štai komentarų girdėjo esą „ai, ten Alytus…”
„Noriu paneigti mitus. Esu paprastas pensininkas, o buvau priimtas ligoninėje kaip Seimo narys”, – gerai nusiteikęs pasitiko mus pašnekovas, nors iškart po traumos jam ir buvo kilę minčių apie tai, kad galbūt reikėtų vykti gydytis į Kauną. Dabar džiaugiasi paklausęs medikų patarimo, kad tokią traumą jie gali sėkmingai gydyti vietoje, ir likęs apskrities ligoninėje.
„Greitoji medicinos pagalba atvažiavo greitai, operatyviai suteikta pagalba, pradėtas gydymas, tin-kamai parinkti vaistai, patinka ligoninės aplinka, guliu vienvietėje palatoje, erdvu, švaru. Džiaugiuo-si, kad nuo pirmos minutės mane gydo labai profesionalus gydytojas traumatologas Arūnas Marcin-kus, taip pat labai dėkoju visam skyriaus personalui, o ypač – bendrosios praktikos slaugytojai Linai Kazakevičienei. Kuo išskirtinis jos darbas? Tiesiog ji dirba labai gerai, gydo ir žvilgsniu, prisilietimu, šypsena, srovės teigiamos”, – pastebi Gintautas.
Teigiamos emocijos, kurias sukėlė aplinka ir personalas, matyt, paveikė ir ligos eigą, – nudegimas gyja gerai, pacientas tikisi netrukus vykti namo.

Skyrius – antras pagal sudėtingumą
„Stasio Kudirkos ligoninės Traumatologijos skyriuje dirbu jau 26 metus, tai – mano pirmoji ir vie-nintelė darbovietė”, – pasakoja bendrosios praktikos slaugytoja Lina Kazakevičienė. Nors namo kar-tais grįžtanti netgi labai pavargusi, medikė neslepia – myli savo darbą, nenorėtų keisti jo į kitą. Pasi-rodo, Traumatologijos skyrius pagal sudėtingumą yra vertinamas kaip antras po reanimacijos ir inten-syviosios terapijos. Slaugytoja sako, kad šio skyriaus specifika yra tai, jog gydomi labai įvairūs ligo-niai, po traumų, sąnarių keitimo operacijų, nušalimų, nudegimų ir panašiai. Kiekvienam reikia ypatin-gos priežiūros.  „Šitas darbas man labai įdomus ir tuo, kad turiu bendrauti su pacientais, juk, kad jie sparčiai sveiktų, reikia ne tik vaistų atnešti, perrišti, bet ir morališkai palaikyti”, – pasakoja L.Kazake-vičienė. Jos pacientas G.Paulauskas priduria, jog jam buvo labai svarbu tai, kad slaugytoja paaiškina, kaip gyja jo žaizdos, kokia gydymo eiga, žinoma, kiek tai leidžia profesiniai reikalavimai.
„Patikėkite, smagiausia, kad pacientai nuoširdžiai taria padėkos žodžius. Pasitaiko, jog ryšys nenu-trūksta, yra tokių, kurie gydėsi skyriuje prieš 3–4 metus, bet užsukę į ligoninę būtinai aplanko ir mus, pasiteirauja, kaip sekasi”, – šypsosi medikė.
Atsisveikindama ji dar užklausia: „Juk turbūt ir jums, žurnalistams, smagiau ne apie kokius skundus rašyti, o apie gražius dalykus?” Atsakingai jai patvirtiname – tikrai taip. Būtų labai gerai, jei pasakyti ačiū, garsiai pasidžiaugti gerais darbais nepamirštume ir dažniau.

Saulė PINKEVIČIENĖ