Menu Close

Priėmimo – skubios pagalbos ir Reanimacijos, intensyvios terapijos  skyriai pasikeis neatpažįstamai

Alytaus apskrities Stasio Kudirkos ligoninės Priėmimo ir skubios pagalbos skyriaus laukia dideli pokyčiai. Kitų metų pradžioje prasidės jo rekonstrukcija. Alytaus miesto savivaldybės tinklapyje jau yra paviešinti numatomos rekonstrukcijos projektiniai pasiūlymai bei pateiktos nuotraukos, kaip atrodys pastato fasadas. Darbai turėtų prasidėti kitų metų pradžioje ir būti užbaigti po pusmečio. Visas projektas finansuojamas EGADP subsidijų ir LR valstybės biudžeto lėšomis. Projekto trukmė 24 mėnesiai, pradžia 2023 m. Projekto tikslas – pagerinti skubiosios medicinos pagalbos ir intensyviosios terapijos paslaugų teikimo kokybę bei pasirengti ekstremaliųjų situacijų atvejais užtikrinti efektyvų šių paslaugų teikimą Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninėje

Atliekant Priėmimo ir skubios pagalbos skyriaus rekonstrukcijos darbus, planuojama statyti vieno aukšto priestatą, kuris būtų sujungtas su esamomis skyriaus patalpomis.

Vizualizacijos iš viešinamų projektinių pasiūlymų.

Kaip nurodoma projektiniuose pasiūlymuose, priestate numatoma įrengti vaikų priėmimą su registratūra, dvi vaikų palatas, chirurgų kabinetą, tris pacientų izoliatoriaus palatas su atskiru įėjimu, pacientų higienos patalpas kartu su rūbine ir tualetu bei pagalbines patalpas.

Kaip yra suplanuota projekte, esamos skyriaus patalpos taip pat bus pertvarkomos. Čia bus pacientų laukiamasis, du rūšiavimo kabinetai, intensyviosios pagalbos palata, gipsinė, pacientų stebėjimui skirta salė, dekontaminacijos patalpa.

 Priėmimo ir skubios pagalbos skyriuje bus įrengta dvidešimt lovų, bus suremontuoti gydytojų ir specialistų kabinetai, atnaujinti elektros tinklai, įrengtos kondicionavimo sistemos.  Pasikeis ir minėto skyriaus išorinis fasadas, aplinka. Teritoriją ketinama apsodinti medžiais, suremontuoti pėsčiųjų takus, pravažiavimus, suprojektuoti rekreacines erdves.

 Priėmimo ir skubios pagalbos skyriuje planuojamiems atlikti statybos ir rekonstrukcijos bei kapitalinio remonto darbams numatyta skirti apie 1 mln. 450 tūkst. Eur. Lėšos bus skiriamos įgyvendinant  Priėmimo ir skubiosios pagalbos, intensyviosios terapijos paslaugų modernizavimo bei kritinių pajėgumų didinimo Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninėje projektą, kuris  bus finansuojamas iš ES lėšų. Investicijų projektas parengė ir įgyvendina ligoninės administracija.

 Pagal tą patį projektą kitais metais taipogi bus pilnai atnaujintas ir Reanimacijos, intensyvios terapijos skyrius. Taigi iš viso kitąmet bus sutvarkyti du skyriai. Planuojama sutvarkyti visą intensyviosios terapijos paslaugų teikimui reikalingą infrastruktūrą.

Vizualizacijos iš viešinamų projektinių pasiūlymų.

Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninė rugpjūčio 1 d. susikūrė paskyrą socialiniame tinkle facebook

 Prieš pora dienų jame buvo paskelbta, kad spalio 12-ąją Alytaus ligoninė švęs 105 metų sukaktį.

 „Priešaky laukia kur kas daugiau naujovių – nuo naujų gydytojų iki didėjančio sveikatos priežiūros paslaugų spektro, gydymo galimybių! Neišvengsime ir iššūkių, tačiau tik jie veda į priekį, skatina tobulėti! Vienas jų – didžiausios Pietų Lietuvos gydymo įstaigos statusas, kurį sieksime pateisinti su kaupu! Niekas nesako, kad bus paprasta. Prireiks kantrybės, vieni kitų supratimo, bet svarbiausia, kad norime būti atviri!“, – ambicingais planais ligoninės paskyroje dalinosi įstaigos direktoriaus pareigas einantis gydytojas chirurgas Svajūnas Žukauskas.

Raimonda Bernatavičienė

AlytusPlius.lt