Traumatologinių operacijų – iš didmiesčių į Alytų

Alytaus krašto gyventojams dėl daugybės traumatologijos srities paslaugų nebereikia vykti į trečio lygio ligonines kituose miestuose. Pastaruoju metu net pastebima tendencija, kad iš didmiesčių žmonės sugrįžta operuotis būtent į Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninę. Traumatologijos ortopedijos skyriuje nuolat nestinga naujovių – pradedant įvairiomis operacijomis, baigiant technologinėmis galimybėmis.

Atnaujinus skyrių, operacines, gydymo sąlygos ženkliai pagerėjo – pasikeitė ne tik pati aplinka, bet ir technologiniai sprendimai, teikiame daugiau gydymo paslaugų nei anksčiau. Pavyzdžiui, naudojame labai kokybiškus vokiškus implantus, nuolat sekame naujoves, patobulinimus ir tai naudojame mūsų darbe. Be to, turime labai gerą europinio lygio techniką.

Didelę dalį mūsų planinių operacijų sudaro sąnarių protezavimas. Vyrauja kelio, klubo sąnarių protezavimai. Jau turime galimybę atlikti ir plaštakossąnarių protezavimą. Ir šių operacijų rezultatai komplikacijų atžvilgiu, lyginant su kitomis gydymo įstaigomis, džiugina“, – džiaugiasi Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės Traumatologijos ortopedijos skyriaus vedėjas traumatologas ortopedas Virgilijus Leketas.

Per metus ligoninėje atliekama apie 300 stambiųjų sąnarių protezavimo operacijų.

Daug patirties šio skyriaus gydytojai turi atliekant artroskopines operacijas. Tarp dažniausiai pasitaikančių – kelio ir peties sąnario. Taip pat vis daugiau atliekama kelio raiščių, peties sausgyslių operacijų.

Teorinių ir praktinių žinių apie naujausias gydymo, operacijų galimybes skyriaus gydytojai parsiveža iš užsienio – Vokietijos, Prancūzijos ir kitų šalių.

Skyriuje nuolat dirba 7 traumatologai ir į ligoninę atvyksta dirbti ir budintys jauni gydytojai iš Kauno, taip pat – iš Druskininkų, Lazdijų.

Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės informacija